Zdrowe odżywianie - sporo podstawowych zasad

Zdrowy sposób odżywiania polega przede wszystkim na systematycznym dostarczaniu do organizmu wszystkich potrzebnych dla niego składników odżywczych w odpowiednich proporcjach i ilościach. Wiele spośród nich zawartych jest w warzywach i owocach. Zaleca się aby stanowiły one podstawę każdej właściwej diety. 

Jak rozpocząć zdrowy tryb życia?

Zdrowy styl życia to nie tylko świetne samopoczucie, piękna figura, ale także profilaktyka! Warto zadbać o swój organizm i uniknąć wielu schorzeń cywilizacyjnych.

Body Mass Index

Bez względu na to, czy Twoim dążeniem jest pozbycie się zbędnych kilogramów, czy może zyskanie tkanki tłuszczowej lub mięśniowej, powinnaś poznać swój wskaźnik masy ciała, czyli tak zwane BMI. Co to właściwie jest Body Mass Index i jak go dobrze obliczyć?

Jak można zrzucić kilka kilogramów

Problem nadwagi zaczyna doskwierać coraz większej części naszych rodaków. Otyłość jest jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych i jest niestety zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Lekceważona może stać się przyczyną wielu chorób, które prowadzą pośrednio lub bezpośrednio do śmierci. 

Zdrowy grill

Grillowane niekoniecznie musi znaczyć niezdrowe party. Kaszanki, kiełbaski, boczek i karczek - zazwyczaj to przychodzi na myśl jako pierwsze w związku z grillowaniem. Całe szczęście miłośnicy zdrowego odżywiania, wegetarianie i ludzie unikający posiłków z mięsa również mogą stworzyć smakowite dania na ruszczcie grilla.