Jak walczyć z cellulitem?

Cellulit to przypadłość, która jest uciążliwa przede wszystkim ze względów estetycznych. Co prawda czasami może pojawić się ból, jednak ma to miejsce rzadko i zwykle jest on niewielki. Tym nie mniej, każda kobieta pragnie pozbyć się cellulitu.

Jak pozbyć się cellulitu?

Należy zaznaczyć, że cellulit to coś, co powstaje przez wiele lat. Dlatego też, nie można go zlikwidować od razu. Istnieją co prawda specjalistyczne zabiegi, które go usuwają, jednak one również nie działają błyskawicznie. Aby zabieg pomógł, musi być powtarzany wielokrotnie. Po pierwsze jest to męczące, a czasami również bolesne, a po drugie, wiąże się z naprawdę dużym wydatkiem. Stąd też, zanim zdecydujemy się na zabieg, warto wypróbować inne metody.

Domowe sposoby na cellulit

Istnieje wiele sposobów na cellulit, które wykorzystać można w domu, bez niczyjej pomocy. Jednym z najskuteczniejszych jest wsmarowywanie w miejsce na skórze, w którym występuje cellulit, soli morskiej. Peeling ten należy wykonywać zanurzając się w ciepłej wodzie. Jest to metoda skuteczna, a na dodatek tania. Jedyne co jest potrzebne, to wanna napełniona wodą oraz odrobina soli morskiej. Metoda ta jest skuteczna, ponieważ dzięki użyciu soli, krew w nasmarowanym miejscu zaczyna szybciej krążyć, dzięki czemu cellulit staje się coraz mniej widoczny.

Innym naturalnym sposobem walki z cellulitem jest peeling z cukru. Metoda ta jest podobna nieco do tej, która wykorzystuje sól, jednak w tym przypadku „zabieg” jest nieco bardziej złożony, ponieważ wykorzystuje się więcej składników. Cukier, najlepiej brązowy, należy zmieszać z miodem, a do tego dobrze jest dodać olej winogronowy oraz masło migdałowe. Skórę należy delikatnie nawilżyć, a następnie wetrzeć w nią otrzymaną substancję.

Ponadto, w zwalczaniu cellulitu skuteczne mogą być fusy kawowe. Fusy należy wcierać w skórę razem z balsamem. Czynność ta, powtarzana wielokrotnie, sprawia, że skóra staje się o wiele gładsza.

Istnieją jeszcze inne, nieco mniej popularne domowe sposoby na cellulit. Skuteczne wydaje się być picie soku cytrynowego z domieszką pieprzu. Być może nie jest to przyjemne, jednak warto się przełamać, aby zlikwidować cellulit. Innym domowym sposobem na cellulit jest masaż skóry szorstkim przedmiotem. Może być to na przykład rękawiczka, lub też jakaś gąbka czy ściereczka

Nie jest prosto zlikwidować cellulit, jednak wytrwałość i determinacja zwykle gwarantują sukces.