Deser na diecie? Dlaczego nie!

Prawdopodobnie wszystkim z nas wydaje się, że gdy pragniemy zmieścić się w wyśnioną sukienkę, od założenia której dzieli nas niewiele kilogramów, trzeba bezwzględnie zrezygnować z jedzenia deserów. trzeba jednakowoż zaznaczyć, iż nie jest to prawdą. Ta wspaniała informacja dla miłośników jedzenia oznacza, iż deser jest posiłkiem dopuszczalnym nawet na diecie.

Niskokaloryczne desery rządzą się jednak swoimi prawami i musimy zapomnieć o kawie po obiedzie z wielkim kawałkiem karpatki albo tortu. Z powodzeniem możemy jednakowoż zamienić je na sorbet homemade lub kisielem z truskawek czy malin. Dobrym wyborem będzie także ciastko owsiane lub przygotowane z jęczmienia z dodatkiem siemienia lnianego i kakao. Miłośnicy słodkich rzeczy mogą również przekąsić trochę suszonych owoców albo niedużą garść orzechów.

Warto zaznaczyć, iż w żadnym z tych deserów nie posmakujemy wielkiej ilości niezdrowych węglowodanów, które odpowiedzialne są za szybkie tycie. Co istotne, są one dosładzane miodem albo ich słodki smak pochodzi z owoców. Ponadto każdy z tych deserów dostarcza do naszego ciała duże ilości witamin i minerałów, dzięki czemu uzupełniane są ich ewentualne braki. Należy zaznaczyć, że dużą zaletą jedzenia deserów na diecie jest też fakt, że mamy nie za dużą ochotę na jedzenie niezdrowych przekąsek i łatwiej jest nam się oprzeć pokusom w postaci ciastek z kremem i czekoladą czy też szarlotce z lodami i bitą śmietaną.

Zapamiętajmy więc, że dieta zmniejszająca masę nie powinna być jedynie pasmem wyrzeczeń, lecz radosną rzeczą, z której w ogóle nie chcemy rezygnować, by powrócić do złych zwyczajów jedzeniowych.