Dieta

Problem nadwagi i otyłości jest bardzo powszechny. Zjawisko nadmiernej konsumpcji, życie w biegu, brak aktywności fizycznej, wszystko to przyczynia się do nadmiernej masy ciała.

Co zatem możemy zrobić żeby pozbyć się nadmiernych kilogramów, jak schudnąć? Niewątpliwie trzeba zrewolucjonizować swoje nawyki żywieniowej. Nie jest to proces krótkofalowy oraz zawsze należy o tym pamiętać. Bardzo często zamęczamy się tak zwanymi dietami cud, przechodzimy na kilkudniowe głodówki, które w błyskawicznym czasie mają sprawić, że zrzucimy nadmiarowe kilogramy. Nie tędy droga. Tego typu działania bardzo często kończą się często spotykanym efektem jojo, czyli uzyskujemy zupełnie inny efekt niż wcześniej zamierzony.

Dieta nie powinna być czymś koniecznym/nieprzyjemnym. Najważniejsze jest to aby zaprzyjaźnić się ze zdrowymi produktami: warzywami, owocami, chudym mięsem (drób, ryby), dostarczać organizmowi wystarczające ilości płynów (przede wszystkim wody).

Zdrowe odżywianie pozwala nam na spożywanie tak na prawdę wszelkich potraw, które dotąd bywały na naszych stołach. Jak zrzucić kilogramy na takiej diecie? Nic prostszego, zazwyczaj do redukcji masy ciała wystarcza ograniczenie ilości zjadanych pokarmów.

Kolejnym etapem jest pozbycie się z diety cukrów oraz soli. Oczywistym jest, że nie chodzi tutaj o całkowite wyeliminowanie słodkości oraz solonych potraw. Bardziej mamy tutaj na myśli przekąski, które są główną przyczyną przybierania na wadze.

Jeśli mowa o przekąskach należy również wspomnieć o wieczornym/ nocnym podjadaniu. Jeśli rzeczywiście pragniemy schudnąć musimy zrezygnować z podjadania przed snem. Jeśli czujemy głód zjedzmy jabłko albo inny owoc.