Zdrowe desery

Ogromnymi krokami nadchodzą święta, co dla mnóstwa ludzi dbających o linię i witalność zapowiada nieszczególnie prosty okres. Tymczasem rezygnacja z typowych a także dostatecznie kalorycznych wypieków świątecznych zupełnie nie musi być tak problemowe.

Należy już wcześniej przygotować prywatne menu i zrobić adekwatne zakupy. Po przygotowaniu należałoby przy okazji spróbować namówić domowników do nowatorskich smakołyków. Szukając interesujących przepisów na dietetyczne desery, zdecydowanie opłaca się np. sprawdzać strony z przepisami dla wegetarian. Wyszukamy tam wiele ciekawych dań, ciastek, wypieków lub też tart, które są zdrową zamianą dla nie do końca zdrowych a także w głównej mierze tuczących słodkości. Głównie taki deser odznacza się bardziej zdrowymi składnikami takimi jak choćby orzechy, różne nasiona, duża ilość przypraw a także sezonowe owoce.

Trzeba więc spróbować przepisy na ciasteczka zbożowe pachnące piernikami lub tartę z owocami np. śliwkami lub jabłkami. Doskonałą bombą witamin a także energii są nie trudne w zrobieniu kulki z orzechami, nasionami, z dodatkiem płatków owsianych, daktyli a także cynamonu, imbiru a także ostrego chili. Kilka z tych pomysłów jest bardzo błyskawiczna w przygotowaniu, a niektóre nie wymagają nawet pieczenia. Jeżeli jednakże nie łatwo nam zrezygnować ze słodkości, należy dodać do ciastek odrobinę gorzkiej czekolady lub zdrowego kakao. Trzeba do deserów dołożyć wiórki kokosowe albo startą laskę wanilii – będą wyśmienicie pachnieć a także zastąpią nasz wilczy głód na cukier. Na pewno takie desery przypadną do gustu nie tylko nam.