W jaki sposób zdrowo osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

Zdrowy tryb życia już jakąś chwilę temu stał się znany. Patrząc w telewizor, czy przeglądając wszelkiego typu (zwykle plotkarskie) serwisy internetowe nietrudno zauważyć, że coraz więcej celebrytów go promuje. Czy warto podążać za takim trendem? To oczywiście kwestia upodobań i przekonań, jednak może jest tak, że rozważenie wprowadzenia kilku zmian w życiu czy menu może nam wyjść na zdrowie. Zdrowy tryb życia może wprowadzić wiele korzyści, jak choćby idealna sylwetka, będąca najwyższym celem wielu kobiet. Aby ją zdobyć postaw kilka banalnych kroków.

1. Oblicz BMI – Body Mass Index, czyli nic innego jak sprawdzenie czy masa ciała w stosunku do wzrostu jest korzystna. Jak to się liczy? Wystarczy, że swoją wagę podzielisz przez wzrost podniesiony do kwadratu. Gdy wynik mieści się w przedziale 18, 5-25, to znaczy że Twoja waga mieści się w normie. Rezultat większy niż 25 oznacza nadwagę.

2. Zmień nawyki żywieniowe – opłaca się odżywiać się zdrowo, ponieważ poza ładną sylwetką możesz zyskać zdrową cerę, uzyskać piękne włosy, a dodatkowo wzmocnić odporność. Zacznij spożywać posiłki systematycznie – pięć posiłków w ciągu dnia w odstępach 3-4 godziny. Spróbuj urozmaicić swoje menu – unikaj fast foodów, postaw w zamian za to na dietę uzupełnioną o witaminy i mikroelementy jedząc więcej warzyw i owoców.

3. Pij przynajmniej 1, 5 litra wody w ciągu dnia – najlepiej zdecyduj się na mineralną. Woda pobudzi przemianę materii, poprawi jakość trawienia oraz pomoże pomniejszyć znienawidzony cellulit.

4. Zacznij wychodzić z domu – aktywności fizycznej nie trzeba chyba reklamować. Poza pomocą w pozbyciu się niechcianych kilogramów, usprawni przemianę materii, a po wyjściu z treningu poczujesz satysfakcję za sprawą powstałych endorfin.