Jak rozpocząć zdrowy tryb życia?

Zdrowy styl życia to nie tylko świetne samopoczucie, piękna figura, ale także profilaktyka! Warto zadbać o swój organizm i uniknąć wielu schorzeń cywilizacyjnych.

Zdrowa dieta

Nie da się ukryć, że wielu ludziom, którzy dopiero zaczynają zdrowe życie słowa zdrowa dieta i zrzucanie zbędnych kilogramów kojarzą się niedobrze. Nic bardziej błędnego! W naszej kuchni ciągle może się sporo dziać- co więcej zapewniamy, że będzie doprawdy smacznie.

Początkowy krok

Rewolucję żywieniową warto wprowadzać w życie etapami. Przyzwyczajać się do nowych smaków, szukać zdrowych zamienników naszych ulubionych pokarmów. Gdy dajemy sobie czas na aklimatyzację, wkrótce staje się ona naszym zwyczajem. Możemy zacząć od zminimalizowania spożywania węglowodanów, czy smażonych pokarmów. Z każdym kolejnym tygodniem możemy iść krok naprzód- zamieniać tłuszcze trans, na te zdrowe, słodkie przekąski na owoce, ciężkostrawne potrawy na lekkie i warzywne. W ten sposób przeprowadzona rewolucja ma wielkie szanse na powodzenie. O wiele większe niż ta przeprowadzona za sprawą jednorazowego zrywu, kiedy to w jednej chwili zmieniamy nasze przyzwyczajenia żywieniowe.

Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna

Połączenie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej to recepta na kondycję i samopoczucie. Eksperci polecają codzienne 30 minut aktywności fizycznej, takiej, jaką lubimy. Mogą to być przechadzki, bieganie, pływanie, siłownia, joga- grunt, by ćwiczyć! Najgorsze co możemy dla siebie poczynić to niewłaściwie się odżywiać i nie mieć za grosz ruchu. W taki sposób za kilkanaście lat najdrobniejsze czynności będą sprawiały nam znaczne trudności, a przecież wszyscy pragniemy żyć długo i to w całkowitym zdrowiu. Już teraz możemy o to zatroszczyć się, wystarczy tylko świadome odżywianie się i ruch. To tak naprawdę bardzo niewiele i każdy z nas jest w stanie wprowadzić takie przemiany w życie. Jedyne czego nam potrzeba to motywacji i postanowienia, by wytrzymać w tym, co zaplanowaliśmy. Wbrew pozorom, gdy mamy plan nie jest to wcale takie trudne. Nasz organizm nam za to podziękuje – i to prędzej niż później!