W jaki sposób stracić na masie ciała w szybkim czasie i bez dużych wyrzeczeń

Jeżeli jakiś czas temu zwróciłaś uwagę, że nie jesteś w stanie zapiać ulubionych dżinsów, koszula kupiona zaledwie parę tygodni temu stała się niewygodna, a body mass index niespodziewanie stało się znacznie większe niż przeważnie – pomyśl nad odmianą swoich nawyków. Kilka zdrowych korzystnie wpływających na zdrowie i co najważniejsze – wygodnych w realizacji zrealizowaniu propozycji powinno Ci pomóc w powrocie do dawnej sylwetki.

Zacznij od wypijania szklanki ciepłej wody z cytryną wkrótce po pobudce. Pomoże oczyścić organizm z szkodliwych substancji, doda siły oraz poprawi przemianę materii. Dodatkowo jest źródłem wit. C, zatem pomoże także poprawić odporność.

Jedz zdrowo! Naturalnie nie powinnaś zacząć jeść tylko sałaty, ale powinno się przestrzegać kilku zdrowych wskazówek. Zmień pszenny pieczywo, makaron i ryż na ten pełnoziarnisty, a przekonasz się, że są nie tylko zdrowe, ale również smaczne. Postaraj się zrezygnować z ociekających tłuszczem potraw – większość z nich można bez problemu zmniejszyć ich kaloryczność, poza tym opłaca się próbować czegoś nieznanego – może jedzenie grillowane jeszcze bardziej przypadną ci do gustu?!

Zredukuj spożycie słodkich przekąsek. Tak jest, nie bądź zaskoczona, wystarczy, że będziesz spożywać ich w pomniejszonych ilościach, nie musisz całkowicie rezygnować ze słodkich przysmaków. Kawałek ciasta, czy pasek czekolady kilka razy w miesiącu zapewne ci nie zaszkodzą.

Bądź aktywny. Warto przemyśleć zakup karnetu do fitness klubu. Pewnie znajdziesz ćwiczenia, które będą dostarczać ci dużą dawkę endorfin. Jeśli sala w klubie nie jest miejscem dla ciebie spróbuj zacząć uprawiać nordic walking, lub wybrać basen. Istotne żebyś postawiła na ćwiczenia fizyczne – mniej więcej co drugi dzień po 60 minut wystarczy.

Po pewnym czasie stosowania się do powyższych zasad ponownie oblicz body mass index. Sama się zaskoczysz jak małe zmiany mogą wpłynąć na twoją wagę i… dobrostan fizyczny i psychiczny.