Zdrowy tryb życia – od czego zacząć?

Jeśli kalkulator bmi pokazał, że masz nadwagę bądź jesteś otyły to znaczy, że nadszedł czas przestać się nad sobą użalać tylko sobie przyjść z pomocą. Nadwaga i otyłość to problem, z którym walczy naprawdę sporo osób, dlatego na pewno nie będziesz w tym osamotniony. Im szybciej pozbędziesz się zbędnych kilogramów i zaczniesz troszczyć się o to, co spożywasz, tym z lepszym skutkiem zmniejszysz ryzyko takich schorzeń jak: miażdżyca, cukrzyca, czy zwyrodnienia stawów. Każdy z nas ma nadzieje żyć jak najdłużej i w jak najlepszej kondycji, prawda? Dlatego warto w sposób szczególny o to zatroszczyć się. Teraz.

Odżywianie

Dieta zdrowa to podwalina dla odpowiedniego funkcjonowania naszego organizmu. Musimy dostarczyć mu wszystkie potrzebne składniki odżywcze, mikroelementy, paliwo, budulec szkieletu oraz odpowiednio się nawadniać – wtedy, wszystko będzie funkcjonowało tak jak powinno, a my będziemy czuć się lepiej. Począwszy od wysypiania się, poprzez zwiększoną koncentrację, a skończywszy na dobrym samopoczuciu. Wystarczy pamiętać o podstawowych zasadach zdrowego żywienia: zbilansowana dieta, unikanie przetworzonych produktów oraz żywności typu fast food, codzienna dawka jarzyn, 1-2 litry wody, unikanie cukru i niekorzystnych dla zdrowia tłuszczy trans. Już te przemiany sprawią, że będziemy czuć się dużo lepiej we własnym ciele.

Aktywność fizyczna

Zamiast siedzieć przed komputerem i użalać się nad swoim losem – ruszajmy się. Wybierzmy taką aktywność, która przynosi nam najwięcej przyjemności. Może to być jazda na rowerze, pływanie, przechadzki z psem, ćwiczenia na siłowni i wiele innych. Grunt, byśmy byli aktywni- to ma wpływ na nasz sen, samopoczucie, kości, stawy i wiele innych. Przekonanie, że aktywność to tylko odchudzanie jest przesadnym uproszczeniem. Aktywność to tak naprawdę – radość!

Przyswajajmy wiedzę

Nie każdy z nas ma dobre podwaliny wiedzy o człowieku i funkcjonowaniu jego organizmu – nic straconego, dowiadujmy się na własną rękę. Przeglądajmy artykuły, oglądajmy programy popularnonaukowe, sprawdzajmy teorię autorytetów – te wiadomości przydadzą nam się – na zdrowie, na samopoczucie i na szczęście!